مرورگر Edge مایکروسافت

 

مایکروسافت برنامه ریزی کرده است تا نسخه کاملا بازسازی شده مرورگر اینترنتی Edge خود را در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۰ برای عموم کاربران عرضه کند.

این مرورگر اینترنتی که هم اکنون نسخه آزمایشی آن منتشر شده است و از سیستم‌های عامل ویندوز و مک‌اواِس پشتیبانی می‌کند، قابلیت جدیدی را با نام Tracking Prevention شامل می‌شود.
البته ممکن است نام این قابلیت برای شما آشنا باشد.

شرکت مایکروسافت پیش از این در سال ۲۰۱۱ میلادی قابلیت Tracking Prevention را در مرورگر اینترنتی «اینترنت اسکپلورر ۹» عرضه کرده بود و از فایل‌های متنی ساده در سیستم Tracking Protection Lists یا TPL استفاده می کرد تا درخواست‌های منتشر شده از سوی شرکت‌های اینترنت برای فعالیت دامنه‌های خاص را قبول یا مسدود کند.
کارکردی که برای قابلیت Tracking Protection در نسخه جدید Edge‌ در نظر گرفته شده نیز به همین شکل است، با این تفاوت که سیستم جدید کاربردی‌تر و پیچیده‌تر از نسخه قبلی است و چندین لیست محافظتی TPL به جای یک لیست واحد TPL برای آن در نظر گرفته شده است.

مایکروسافت با این قابلیت جدید در نظر دارد گام‌های جدید در عرصه تبلیغات آنلاین و ردیابی این صنعت در حالت کلی بردارد فعالیت کلی آن شبیه به اقدامات مشابهی است که گوگل انجام می‌دهد.
مایکروسافت هنوز توضیحات رسمی مربوط به این قابلیت را منتشر نکرده است. در نتیجه، این ویژگی جدید در نسخه جدید مرورگر اینترنتی مایکروسافت فعلا شبیه به یک «جعبه سیاه» است.

 

×

سلام دوست عزیز

اگر سوالی در خصوص خدمات شرکت اسپرلوس دارید روی گزینه ی زیر کلیک کن تا در نرم افزار واتس آپ با شما در تماس باشیم

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟