ماریسا رهبر سخت کوش

ماریسا مایر رهبر سخت کوشی که نتوانست یاهو را نجات دهد!

اینترنت با یاهو و یا یاهو مسنجر شناخته شد! بیشتر دهه شصتی های ایران یاهو را به عنوان یک نوستالژی بیاد می آورند.

اما چه شد که یاهو ، که زمانی میخواست گوگل را خریداری کند به این روز افتاد؟!

او دوره لیسانس را در رشته سامانه های نمادین symbolic system  تحصیل کرد و برای فوق لیسانس رشته ی علوم رایانه را انتخاب کرد. گرایش رشته های او در هر دو دوره، هوش مصنوعی بود.

توانایی هایش باعث شد در طول این دوره ها 14 پیشنهاد شغلی دریافت کند.

14 امین پیشنهاد را موسسان گوگل ، « لری پیج »  و « سرگی برین » داده بودند.

در 1999 گوگل هنوز غول جست و جوی امروزی نشده بود. در آن زمان فقط 19 کارمند داشت ؛ با پذیرش ماریسا برای هدایت تیم رابط کاربری و وب سرور ، او 20 امین کارمند گوگل و البته اولین مهندس خانم شرکت شد.

محصولات گوگل مپس ( google maps)، گوگل ارث (google earth)، اسریت ویو ( street view)، گوگل نیوز (google news)، و جیمیل (gmail) میشود.

ماریسا که از کودکی به هنر علاقه داشت و به واسطه ی مادر با دید طراحی به محصولات نگاه  می کرد در شکل گیری شخصیت تجربه ی کاربری گوگل بسیار تاثیررگذار بود؛  مثلا او بود که باید لوگوهای مناسبتی گوگل (  Doodle)  را تایید میکرد.

در سال 2012 از گوگل به یاهو رفت و مدیر عامل این شرکت شد.

در طی 5 سال مایر پنجمین مدیر عاملی بود که هیات مدیره ی یاهو برای ایجاد تغییر و بهبود اوضاع به کار می گرفت . به این ترتیب مایر به جمع محدود 20 مدیر عامل زن در میان 500 شرکت برتر دنیا پیوست.

ماریسا مایر : با انرژی و توانی که صرف یاهو و خانواده ام خواهم کرد، مسلما برای هر دو آینده ی درخشانیدر پیش است.

اما لااقل برای یاهو که اینطور نشد. مایر خیلی کوشید با تغییرات در ایمیل و دیگر خدمات یاهو اوضاع را تغییر دهد. البته افزایش 120 درصدی ترافیک سرویس ایمیل یاهو ، موفقیت وی را تا حدی نشان می دهد.

سپس یاهوی تحت هدایت میر، به شدت دنبال بهترین خریدار می گردد.از مایکروسافت و آمازون تا علی بابا و ورایزون ( verizon) همه به عنوان خریداران احتمالی یاهو نامبرده شد.

در آخر یاهو به شرکت مخابراتی  Verizon واگذار شد. و خانم مایر به پاس فعالیت های خود در شرکت یاهو پاداش 23 میلیون دلاری دریافت کرد تا برای همیشه پست مدیرعامل آن را کنار بگذارد.

 

×

سلام دوست عزیز

اگر سوالی در خصوص خدمات شرکت اسپرلوس دارید روی گزینه ی زیر کلیک کن تا در نرم افزار واتس آپ با شما در تماس باشیم

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟