برنامه نویسی اختصاصی چیست؟

برنامه نویسی اختصاصی چیست؟

در دنیای وب برنامه نویسی همواره از ابتدا وجود داشته وطراحی وب سایت با آشنایی کامل با زبان های برنامه نویسی امکان پذیر بود.امروزه با پیدایش برنامه های مدیریت وب از جمله وردپرس دیگر نیاز چندانی به دانستن زبان های برنامه نویسی وجود ندارد.اما این همه ی داستان نیست چرا که هنوز هم زبان های برنامه نویسی وبرنامه نویسی جایگاه خود را حفظ کرده اند ودر وب به وجود آن نیاز است.

برای داشتن یک وبسایت شما می توانید به راحتی از انواع آماده استفاده کنید برای مثال یک وب سایت فروشگاهی یک تم و شکل مشخصی دارد ولی اگر بخواهید یک وب سایت مخصوص به خود را داشته باشید اوضاع فرق می کند.اگر بخواهید در این فروشگاه امکانات ویژه ای را قرار دهید نمی توانید از قالب های آماده و تکراری استفاده کنید.دراین حالت باید به برنامه نویس ها مراجعه کنید تا برای این امکانات ویژه کد نویسی اختصاصی انجام دهند.برنامه نویسی اختصاصی باعث می شود وب سایت شما درمیان انواع وب سایت های مشابه اختصاصی و مخصوص به خودتان شود.

 

سیستم های مدیریت محتوا

سیستم های مدیریت محتوا سیستم هایی هستند که کار طراحی ومدیریت وب سایت را برای کاربران آسان می کنند.در این سیستم ها که معروف ترین آن سیستم مدیریت محتوای وردپرس است،برنامه نویسی انجام شده و یک وبسایت در هر زمینه ای که نیاز دارید شکل گرفته است،بنابراین نیاز نیست که برنامه نویس از صفر همه ی کدنویسی ها را انجام دهد،ویژگی برتر این برنامه ها این است و متن باز هستند بدین معنا که درصورت نیاز می توانید در این وب سایت آماده که دراختیار شماست تغییراتی را از طریق کد نویسی انجام دهید،این تغییرات به شما کمک می کند تا وب سایت خود را از سایر وب سایت ها متمایز کنید.در واقع سیستم مدیریت محتوا می تواند در اختصاصی شدن وب سایت شما کمک کند درحالی تا حدودی کار برنامه نویسی شما را نیز انجام می دهد.

 

چرا برنامه نویسی اختصاصی

درحال حاضر که سیستم مدیریت محتوا یا CMS به سرعت در بین کاربران اینترنت مورد استفاده قرارمی گیرد این سوال پیش می آید که چرا باید از برنامه نویسی اختصاصی برای طراحی وب سایت خود استفاده کنیم.درپاسخ این سوال باید گفت که دراین سیستم ها اگر چه که متن بازهم هستند در ساخت پروژه های بزرگ وکاملا اختصاصی به مشکلات ومحدودیت هایی برخورد می کنیم که دربرنامه نویسی به راحتی وانعطاف می توان از آن عبور کرد.به همین دلیل جایگاه برنامه نویسی اختصاصی هنوز هم حفظ شده وبدون وقفه برای هر طرح و ایده ای که درذهن دارید می توانید از برنامه نویسی اختصاصی کمک بگیرید.

 

برنامه نویسی

برای برنامه نویسی وب باید با زبان برنامه نویسی آشنایی کامل داشته باشید وبرنامه نویسان حرفه ای سال ها زمان صرف می کنند تا تبدیل به یک برنامه نویس اختصاصی وب می شوند،چرا که باید برای توسعه ی هر بخش از وب سایت شما به کدها کاملا واقف باشند.

هربرنامه نویس وب معمولا با زبان جاوا اسکریپ یا پایتون شروع به کار می کند،لازم به ذکر است که آشنایی با زبان انگلیسی در برنامه نویسی اهمیت بسیاری دارد و مقدمه و پیش نیاز برنامه نویسی است،اما برنامه نویسان مبتدی ابتدا باید با زبان های HTML و CSS شروع می کنند و سپس به یادگیری جاوا اسکریپ می پردازند.به هر حال همه ی این زبان ها به صورت مقدمه برنامه نویسی می باشد و تا رسیدن به یک برنامه نویس اختصاصی راه زیادی باقی مانده است.

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز به یادگیری یک زبان برنامه نویسی مانند پایتون روبی یا PHP دارید با آموختن یکی از این زبان ها می توانید در برنامه نویسی و توسعه سایت به خوبی عمل کنید انتخاب یکی از این سه زبان بستگی به شما و نیازتان در طراحی وب دارد اما بهتراین است که از هر سه زبان به خوبی اطلاع داشته باشید.

و در نهایت نیاز به آموختن زبان SQLدارید این زبان می تواند ارتباط بین دیتا بیس با سرور را برقرار کند و اطلاعات را در دیتابیس ذخیره ویا ویرایش کند.

بنابراین دربرنامه نویسی اختصاصی وب سایت زبان های مختلف برنامه نویسی را باید یادگرفت،البته امروزه سرویس دهندگان بسیاری وجود دارند که این کار را برای شما انجام می دهند و تنها با اطلاعاتی که شما به عنوان مالک سایت در اختیارشان قرار می دهید ایده و تفکر شما را در طراحی وب سایت پیاده می کنند.

 

امنیت

شاید برای کسانی که اطلاعات کمی درباره برنامه نویسی دارند امنیت مساله مهمی باشد،اینکه آیا گسترش سایت و برنامه نویسی اختصاصی در امنیت سایت چه تاثیری می تواند داشته باشد یکی از نگرانی های صاحبان وب سایت ها خصوصا وب سایت هایی که در ان تبادلات اطلاعات و سرمایه صورت می گیرد.درباره برنامه های مدیریت محتوا از نظر امنیت باید گفت که بسیاری از شرکت های بزرگ از جمله فیس بوک از این سیستم استفاده می کنند و می توان از نظر امنیت با خیال آسوده از آن استفاده نمود.اگرچه که گاهی استفاده از قالب های غیر استاندارد یا افزونه های غیرمجاز می تواند امنیت را دراین برنامه ها کاهش دهد. در رابطه با برنامه نویسی اختصاصی وب سایت نیز اگر برنامه نویسی با رعایت اصول امنیتی انجام گیرد قطعا با مشکل مواجه نمی شود یکی از مهم ترین عوامل در برنامه نویسی استفاده از اطلاعات و منابع به روز است در این بروز رسانی ها مشکلات امنیتی قبلی جبران می شود و میزان نفوذ به سایت کاهش می یابد.

 

قیمت

از نظر هزینه یک برنامه نویسی اختصاصی وب قطعا هزینه بیشتری نسبت به قالب های آماده دارد،اما باید دقت کرد که هدف از برنامه نویسی اختصاصی ایجاد تمایز بین وب سایت شما با وب سایت های دیگر است،این تمایز می تواند میزان مخاطبان و ترافیک وب سایت شما را بالا ببرد و در نتیجه هزینه های انجام شده به راحتی باز می گردد.

 

چه نکاتی در برنامه نویسی باید رعایت شود:

 استفاده از فن آوری و استانداردهای به روز و دارای پشتیبانی

رعایت استاندارد های سئو وبهینه سازی سایت و سازگاری با موتورهای جست وجو

به هرحال استفاده از برنامه نویسی اختصاصی وب سایت به شما کمک می کند با ایجاد تغییرات دلخواه ایده ی اصلی ذهن خود را به شکل وب سایت طراحی کنید،دراین میان استفاده از مشاوره افراد متخصص ،داشتن پشتیبانی فنی لازم از اهمیت زیادی برخوردار است.نکته مهم دیگر این است که هر ایده جدیدی نیاز به آزمایش دارد بنابراین به تست و بازرسی وب سایت خود اهمیت دهید.از کدنویسان برای اطلاع دقیق از کدهایی که نوشته شده کمک بگیرید و خطاهای ممکن را تصحیح کنید.همواره وب سایت خود را سرویس و به روزرسانی کنید تا خطاها و مشکلات امنیتی کاهش یابند.

 

چرا مشاوره برنامه نویسی اختصاصی

شما به تیم برنامه نویسی اعتماد می کنید تا ایده های ذهنی شما را پیاده سازی کنند. اگر آن تیم نتواند بفهمد شما دقیقاً چه چیزی میخواهید مطمئناً بین شما و آن تیم برنامه نویس اختلافاتی رخ خواهد داد. بیایید کمی قبل تر را نگاه بندازیم. شما ایده ای در ذهن دارید و میخواهید آن را به کد تبدیل کنید تا روی وب منتشر کنید. بر چه اساسی به یک تیم آی تی اطمینان می کنید؟ فاکتورهایی که از بین هزاران شرکت و تیم و شخص ، یکی را انتخاب می کنید چیست؟ اگر دو تیم با مشخصات یکسان را در نظر بگیریم که مناسب ایده ی شما هستند، کدام یک را می خواهید انتخاب کنید؟ بر چه اساسی این انتخاب ها را صورت می دهید. از کجا می خواهید مطمئن شوید آن تیم  شخص کدهای شما را کامل و جامع به شما تحویل می دهد؟ از کجا میخواهید مطمئن شوید ایده ی شما چقدر برایتان هزینه بردار است؟ از کجا میخواهید متوجه شوید تیمی که ارزان تر قیمت داده مطمئن تر است و تیم دیگر که قیمت بالاتر داده تیم ضعیف تر؟  و هزاران اما و اگر دیگری که گفتنشان تنها استرس شما را زیادتر خواهد کرد و چه بسا با خود تصمصم بگیرید وارد دنیای وب نشوید! نگران نباشید اینجا نقطه ای است که نیاز به مشاوره برنامه نویسی اختصاصی وب سایت دارید.

×

سلام دوست عزیز

اگر سوالی در خصوص خدمات شرکت اسپرلوس دارید روی گزینه ی زیر کلیک کن تا در نرم افزار واتس آپ با شما در تماس باشیم

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟